Kontrole w sklepach

Trwają kontrole w wybranych chełmskich sklepach. Pracownicy Inspekcji Handlowej sprawdzają, czy nie dochodzi do rażących podwyżek cen produktów. Jeśli tak się zdarzy wkroczy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wiadomo też, czego dotyczą skargi chełmskich konsumentów w czasie epidemii.

Wkrótce po ogłoszeniu epidemii prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że docierają do niego sygnały o rażącym podwyższaniu cen niektórych produktów żywnościowych i artykułów higienicznych. Aby temu przeciwdziałać powołał zespół, którego zadaniem jest monitorowanie cen. Skierowano do tego także inspekcje handlowe. Na tej podstawie pracownicy chełmskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Lublinie, w każdym tygodniu sprawdzają ceny w wybranych sklepach i sieciach handlowych w Chełmie.

Pod lupę poszły ceny produktów z dwóch koszyków – w pierwszym są: jajka, kawa, cukier, woda, sól, wędliny, owoce, mąka, olej, żółty ser, w drugim: płyn do naczyń, proszki do prania, mydła, papier toaletowy…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 18.05.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.