Kopnął psa i uszkodził mu kręgosłup

Szok. W niedzielę (21 lipca) nad zalewem w Siennicy Różanej doszło do wstrząsającego zajścia. Pijany mężczyzna kopnął psa z taką siłą, że zwierzak ma uszkodzony kręgosłup i nie może chodzić.

O zdarzeniu poinformowała na swoim profilu na facebooku jedna z mieszkanek Krasnegostawu. W niedzielę około południa pani Patrycja napisała: „Uwaga!!! Pobity został mój PIES!!!

Jakieś 30 minut temu nad Zalewem w Siennicy Różanej ubrany w moro kurtkę i buty typu „Glany” pijany ok. 35-letni mężczyzna KOPNĄŁ MOJEGO YORKA! Pies zemdlał, przestał się ruszać, dostał szczękościsku.

Po reanimacji przebudził się, ale nie chodzi. Ma uszkodzony kręgosłup, czekam na zdjęcie rtg.”. Kobieta dodała, że nie zamierza tak tego zostawić i będzie szukać zwyrodnialca do skutku. Poprosiła o pomoc użytkowników facebooka.

W godzinę jej wpis udostępniło na swoim profilu ponad 100 osób. Sprawą od razu zajęła się krasnostawska policja. – Już ustaliliśmy podejrzanego o ten czyn, prowadzimy dochodzenie w kierunku znęcania się nad zwierzętami – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik KPP w Krasnymstawie. (kg)