Koronawirus odwołał studniówkę

fot. archiwum

Maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie mieli bawić się 12 listopada br. na studniówce. Impreza nie wypaliła z powodu koronawirusa. Bal przełożono na luty i pozostaje mieć nadzieję, że wtedy dojdzie do skutku.

Niektórzy maturzyści chełmskich szkół średnich postanowili zorganizować studniówki, póki jeszcze nie ogłoszono obostrzeń, które by to uniemożliwiały. Pod koniec października br. na studniówce, a raczej w tym przypadku „dwustudniówce”, bawili się uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie. 12 listopada br. swój bal studniówkowy mieli mieć także maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.

Wszystko było już zaplanowane, łącznie z wynajętym lokalem. Na bal zaproszono nauczycieli, w tym oczywiście Edytę Chudobę, dyrektor „Ekonomów”. Zapowiadała ona, że z zaproszenia chętnie skorzysta, pod warunkiem, że pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Nie pozwoliła. Z powodu Covid-19 do ubiegłego poniedziałku na zdalnym nauczaniu przebywało aż 16 klas ZSEiM, w tym także maturalne.

– W tej sytuacji nie było mowy o żadnej imprezie i rodzice postanowili przełożyć studniówkę na 4 lutego, może wtedy dojdzie ona do skutku – mówiła w środowe popołudnie dyrektor Chudoba. – Obecnie już wszystkie klasy uczą się stacjonarnie, ale prawda jest taka, że sytuacja zmienia się z dosłownie z godziny na godzinę. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here