Kościół pięknieje z dnia na dzień

Pełną parą idzie remont kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Kosyniu. Trwa wymiana dachu, części ogrodzenia, montowana jest stolarka okienna i drzwiowa. Koniec kapitalnej odnowy świątyni planowany jest na wczesną jesień.

Już tylko do jesieni wierni z parafii w Kosyniu (gm. Wola Uhruska) na msze św. będą chodzić do świetlicy w Macoszynie lub do kaplicy w Osowie. Dobiega bowiem końca generalny remont kościoła parafialnego pw. św. Stanisława Kostki w Kosyniu. Świątynia była bardzo zaniedbana, ale dzięki staraniom proboszcza, ks. Piotr Chodźko, parafii udało się uzyskać dofinansowanie na odświeżenie kościoła. Cały projekt jest warty ok. 1,9 mln zł przy 20-procentowym wkładzie własnym. – Tu należy się wielki ukłon w stronę mieszkańców, którzy nie tylko znoszą chwilową przeprowadzkę, ale też wspierają finansowo nasze wspólne dzieło – mówi proboszcz.

– Trwa wymiana dachu. Robimy też elewacje oraz ogrodzenie od strony drogi, a także parking. Wnętrze jest już prawie gotowe, do wstawienia zostały tylko okna i drzwi. Cała świątynia została gruntownie odrestaurowana – praktycznie wszystko, oprócz murów, mamy nowe – łącznie z instalacjami. Zakończenie projektu wyznaczone jest na listopad, ale z pracami remontowymi powinniśmy się uporać szybciej o miesiąc, może nawet dwa – tłumaczy proboszcz. (bm)