Kosztowna przysługa

Facebookowi oszuści znowu w akcji. Złodziej zhakował konto jednego z użytkowników i wysłał w jego imieniu prośbę o wykonanie dla niego przelewu za pomocą Blika. 23-latek z gminy Sawin stracił w ten sposób kilkaset złotych.

Mężczyzna był przekonany, że pomaga koledze w opłaceniu transakcji internetowej. Nie pomyślał, że to może być zasadzka naciągaczy. Bez zastanowienia wygenerował kod Blik i wysłał go „znajomemu”.

– Gdy jednak kolega nie potwierdził otrzymania pieniędzy, zadzwonił do niego, chcąc to wyjaśnić. Wtedy okazało się, że konto społecznościowe kolegi zostało przejęte przez nieznaną osobę, która rozsyłała fałszywe wiadomości – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

23-latek stracił w ten sposób 600 zł. Sprawę zgłosił policjantom, którzy szukają teraz internetowego oszusta. – Apelujemy o ostrożność w przypadku otrzymania tego typu wiadomości. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy, skontaktujmy się z tą osobą, aby sprawdzić, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy – przestrzega komisarz. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here