Kosztowne oko nadzorcy

Kompleks rekreacyjno-basenowy „Słoneczny Świdnik” ma być gotowy na początku 2020 roku

Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która zajmie się nadzorem technicznym nad budową kompleksu basenów. Na ten cel zamierza wydać około pół miliona złotych.


– Budowa kompleksu basenowo-rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej to największa inwestycja w historii Świdnika – mówi burmistrz Waldemar Jakson. Umowa na jego budowę została podpisana na początku lipca. Zgodnie z nią obiekt w ciągu 20 miesięcy wybuduje firma Warbud za kwotę ponad 51 mln zł. Rolą wykonawcy będzie nie tylko budowa kompleksu, a także przygotowanie dokumentacji. Roboty będzie więc sporo. W skład kompleksu wejdzie budynek krytej pływalni z basenem sportowym, rekreacyjnym, brodzikiem, basenem SPA, zjeżdżalnia wewnętrzną i widownią. Na zewnątrz znajdzie się brodzik, wodny plac zabaw, część dla starszych dzieci, część rekreacyjna dla młodzieży i dorosłych, dwie wanny SPA, zjeżdżalnia oraz basen do nauki pływania. Będą też boiska, plac sprawnościowy i siłownia zewnętrzna.

Dzień przed podpisaniem umowy z Warbudem ratusz ogłosił, że szuka firmy, która będzie pełnić rolę inżyniera kontraktu przy budowie basenów. Jej rolą będzie m.in. nadzór techniczny nad robotami i jakością ich wykonania, nadzór nad dokumentacją i rozliczanie robót.

– To duża inwestycja, zahaczająca o wiele branż, w związku z tym potrzebne jest wsparcie branżystów, profesjonalnie zajmującymi się takimi inwestycjami i na taką skalę – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Do przetargu stanęły dwie firmy. ZDI z Zamościa zaproponowała kwotę ok. 565 tys. zł, zaś Wschodnia Dyrekcja Inwestycji z Lublina ok. 723 tys. zł. Choć oferty obu firm przekroczyły budżet, jaki miasto zamierzało początkowo wydać na ten cel (520 tys. zł brutto), wszystko wskazuje na to, że ratusz podpisze umowę z przedsiębiorstwem z Zamościa. (w)