Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin awansowali do I ligi!

Tak w środę, po wygranej z Rycerzami Rydzyna z awansu do I ligi cieszyli się koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin

Historia lubelskiej koszykówki pisze się na naszych oczach. Zespół U!NB AZS UMCS Start II w trzecim półfinałowym meczu 2. Ligi pokonał  w środę Rycerzy Rydzyna 81:61, awansując tym samym nie tylko do finału rozgrywek, ale przede wszystkim na zaplecze Energa Basket Ligi.

– Czekałem na ten moment wiele lat. Widocznie potrzebna była właśnie ta grupa ludzi, żeby marzenia się spełniły. Zaufaliśmy dwóm połączonym klubom, miastu, które jest naszym wielkim wsparciem. Mamy to, o co w zasadzie walczyliśmy dwa sezony. Rycerze byli jednak godnym rywalem, ale my się ich nauczyliśmy i skutecznie dzisiaj ich powstrzymaliśmy – przyznał po środowym meczu Przemysław Łuszczewski, trener lubelskiej drużyny.

W sobotę U!NB AZS UMCS Start II rozegrał już pierwsze spotkanie finału II ligi. Lublinianie po zaciętej walce przegrali we własnej hali z MKKS Żak Koszalin 67:69. Podopieczni Piotra Ignatowicza w połowie trzeciej kwarty prowadzili już 59:43. W ostatniej kwarcie lublinianie mocno zabrali się do odrabiania strat. Zniwelowali przewagę rywali zaledwie do dwóch punktów, by wygrać zabrakło już czasu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Jakub Dłoniak, 37-letni rozgrywający, dobrze znany w Lublinie (grał w Starcie zarówno w II lidze jak i PLK), który  zdobył 24 punkty. W polu trzech sekund dzielnie wspierał go mierzący 208 cm amerykański środkowy Darrel Harris (13 pkt i 19 zbiórek).

Rewanż 29 maja o godzinie 13 w Koszalinie. MAG

Półfinał

U!NB AZS UMCS Start II Lublin – Rycerze Rydzyna 81:61 (21:15, 15:18 19:17, 26:11)

U!NB: A. Myśliwiec 19 (1×3), Wiśniewski 15 (1×3), M. Gospodarek 14 (1×3), Wąsowicz 10, Obarek 7 oraz Nycz 8 (2×3), Waniewski 7, Jaworski 1, Szewczyk, Matysek, Pszczoła.

Rycerze: D. Bręk 17 (4×3), Rostalski 12 (1×3), M. Bręk 7, Chanas 7 (1×3) oraz Swierczyk 5 (1×3), Nawrocki 5 (1×3), Milczyński 4, Samolak 4, Domagała.

Stan rywalizacji (do2 zwycięstw): 2:1 dla U!NB AZS UMCS Start II, który awansował do finału i zapewnił sobie grę w I lidze!

FINAŁ

UNB AZS UMCS Start II Lublin – MKKS Żak Koszalin 67:69 (18:16, 15:20, 13:23, 21:10)

U!NB: A. Myśliwiec 16 (2×3), M. Gospodarek 15 (1×3), Nycz 9 (1×3), Wiśniewski 5 (1×3), Wąsowicz 5 – Waniewski 9, , Pszczoła 5, Jaworski 3, Matysek.

Żak: Dłoniak 24 (6×3), Harris 13 (1×3), Pryć 12, Zarzeczny 10, Szewczyk 6 – Koziorowicz 4,Czubak, Bielecki, Lasota.