Koziołek wyróżni miejskie żłobki

Herb Lublina niebawem pojawi się na budynkach wszystkich miejskich żłobków

Herby Lublina pojawią się na budynkach dziewięciu prowadzonych przez miasto żłobków. Ratusz przychylił się do prośby radnego Stanisława Brzozowskiego (PiS). Herby będą montowane w pierwszych miesiącach przyszłego roku.


– Montaż herbów na budynkach 9 miejskich żłobków nie tylko doda odpowiedniej powagi i rangi tym miejscom, jako instytucjom, ale też w sposób jednoznaczny wskaże wszystkim zainteresowanym, że są to placówki publiczne – przekonywał Stanisław Brzozowski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, który napisał w tej sprawie interpelację. Miasto przychyli się do prośby radnego. – Montaż herbu Lublina na budynkach żłobków zaplanowany został na pierwszy kwartał 2021 roku – zapowiada Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta, odpowiadając na apel S. Brzozowskiego.

Radny wcześniej wnioskował również o powieszenie na budynkach Miejskiego Zespołu Żłobków godła państwowego. Ten postulat został jednak odrzucony, bo jak wyjaśnili ratuszowi prawnicy, obowiązująca w tej sprawie ustawa zezwala jedynie na montaż takich tablic na gmachach szkół czy przedszkoli.

W Lublinie jest 9 prowadzonych przez miasto żłobków. Mieszczą się one przy ulicach: Wileńskiej, Okrzei, Wolskiej, Puławskiej, Sowiej, Zbigniewa Herberta, Braci Wieniawskich, Nałkowskich i Aleksandra Zelwerowicza. – W lubelskich żłobkach zatrudniona jest profesjonalna i wykwalifikowana kadra osób sprawujących opiekę nad maluchami. Największą grupę stanowią opiekunki dziecięce mające specjalistyczną wiedzę na temat pielęgnacji, zabawy, opieki i wychowania.

Nad codzienną opieką zdrowotną, higieniczną, żywieniową czuwa pielęgniarka zatrudniona w każdym z naszych żłobków. Nad prawidłowym rozwojem dziecka czuwa psycholog – czytamy na stronie internetowej Miejskiego Zespołu Żłobków. Dyrektorem mieszczącego się przy ulicy Wolskiej MZŻ jest Małgorzata Momont. GR, MK

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here