Koziołki w I lidze!

Żużlowcy Motoru po trzech latach przerwy wracają na zaplecze PGE Ekstraligi! Niedzielne, rewanżowe spotkanie barażowe o pierwszą ligę z rzeszowską Stalą, rozegrane na torze przy Al. Zygmuntowskich, zgodnie z przewidywaniami okazało się dla lublinian formalności. Mecz  zakończony został przez sędziego po dwunastu biegach, gdy gospodarze wygrywali 47:25 i nic nie było im już w stanie odebrać upragnionego awansu.

Po wygranej przed tygodniem w Rzeszowie różnicą aż 14 punktów (52:38) tylko jakiś nieprzewidywany kataklizm mógł pozbawić podopiecznych trenera Dariusza Śledzia promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Nic takiego się nie stało, choć szyki lublinianom próbowała pokrzyżować… aura. Mimo kilkudniowych opadów deszczu gospodarze stanęli na wysokości zadania i przygotowali tor tak, że można było bezpiecznie rozegrać zawody.

Mecz rozpocz¹³ siê znakomice dla „Kozio³ków”. Lublinianie po trzech biegach wygrywali z os³abion¹ Stal¹ – podobnie jak w Rzeszowie zabrak³o Josha Grajczonka i Jake Allen, chociaż ten znalazł się w składzie na rewanżowe spotkanie – już 14:4!

Gdy w 6. biegu gospodarze po raz trzeci odnieśli podwójną wygraną, znakomity w niedzielę Robert Lambert (komplet zwycięstw!) oraz Wiktor Trofimow jr pokonali Niclasa Porsinga i Nicka Morrisa, stało się jasne, że w niedzielny wieczór ponad 8 tysięcy kibiców cieszyć będzie się z awansu swoich pupili. Sympatycy z niecierpliwieniem dopisywali lublinianom punkty i odliczali czas do momentu, gdy ich zespół zdobędzie ich 39. Po 10. biegu i kolejnej wygranej 5:1 Speed Car Motor prowadził już 41:19 i mógł świętować upragniony awans.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się po 12. wyœcigu. Sêdzia Krzysztof Meyze postanowi³ przerwaæ mecz i to nie tylko z powodu z³ego stanu nawierzchni.