Kradną rowery na potęgę

Pogoda sprzyja rowerzystom. We Włodawie z roku na rok coraz więcej osób korzysta z tego ekologicznego środka transportu. Niestety, jednoślady bardzo często stają się łupem złodziei przede wszystkim z uwagi na słabe zabezpieczenia stosowane przez właścicieli oraz nieoznaczanie numerami identyfikacyjnymi.

– Na początku października jedna z mieszkanek Włodawy zgłosiła kradzież należącego do niej roweru marki Alpina o wartości 1400 zł – mówi Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – W ubiegłym tygodniu włodawscy kryminalni na podstawie własnych ustaleń wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 20-latek z Włodawy. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży.

Zgodnie z kodeksem karnym to przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje pani rzecznik i przestrzega, by unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony. – Postawmy na profesjonalne blokady lub linki rowerowe – przekonuje.

– Zostawiając rower nawet na moment, przypnijmy go do nieruchomych, solidnych elementów otoczenia. Warto też oznakować rower. Można to zrobić bezpłatnie w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie codziennie. Pamiętajmy, by zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód zakupu roweru.

Tego złodzieja udało się złapać. Policjanci nadal poszukują sprawców dwóch kradzieży, do których doszło w ubiegłym tygodniu. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here