Kraksa przy USC

Sprawa do załatwienia okazała się pilniejsza, niż rozsądek za kółkiem. Przy skręcie na parking Urzędu Stanu Cywilnego 68-letni mieszkaniec Chełma wymusił pierwszeństwo i doprowadził do wypadku z drugą osobówką.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek (2 grudnia przed południem) przy ulicy Pocztowej w Chełmie.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Skoda, 68-letni mieszkaniec Chełma, wykonując manewr skrętu w lewo, na parking, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Renault, którym kierowała 28-letnia chełmianka – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

W wypadku ucierpiała żona kierowcy skody, która siedziała na fotelu pasażera (64 lata). Kobieta została przewieziona do szpitala. – Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni szczegółowy przebieg i przyczynę wypadku.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że to również od nas samych zależy, czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Siadając za kierownicą samochodu, bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego przestrzegajmy obowiązujących w tym względzie przepisów i zachowajmy ostrożność – podkreśla rzecznik chełmskiej komendy. (pc)