Krew darem życia

(28 lutego) Na sesji Rady Miejskiej we Włodawie podziękowano i wyróżniono tych wszystkich, którzy włączają się w dzieło krwiodawstwa. Wręczenie pamiątkowych medali miało miejsce z okazji 70-lecia krwiodawstwa na Lubelszczyźnie.

– Krew nie ma poglądów, nie ma orientacji, nie partyjnej przynależności, ale za to jest czerwona i ratuje życie – mówi Janusz Tajchert podczas uroczystości. Z kolei Elżbieta Puacz zapewniła, że zamkniecie włodawskiej placówce krwiodawstwa nie grozi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Oddział Terenowy we Włodawie wyróżniło następujące osoby: dr n. med. Elżbieta Puacz – dyrektor RCKiK w Lublinie, Janusz Tajchert – kierownik Oddziału Terenowego we Włodawie RCKiK w Lublinie.

Odznaczeni zostali także:

Instytucje i Sponsorzy: Wiesław Muszyński – Burmistrz Włodawy, Renata Pastryk – ECPS Group.. Elżbieta Wołoszun – Koło Gospodyń Miejskich we Włodawie „Zosie Samosie”. Krzysztof Łojewski – PPHU Gramar, Janusz i Stanisława Sławińscy – F.H.P.U. Sławex, Jacek Pcion – „PCION-Lody Tradycyjne”.

Krwiodawcy: Stanisław Orzeszko – lider wśród włodawskich krwiodawców (swoją przygodę z krwiodawstwem rozpoczął na początku lat 70 i trwała do roku 2011. Przez ten czas oddał 74 litry pełnej krwi). Krystyna Rosa, Krzysztof Popko, Wiesław Gryglicki, Piotr Książek – członkowie Klubu Honorowego Dawcy Krwi we Włodawie, Mariola Tęcza – Prezes KHDK w Hannie, Tomasz Orzeszko – W latach 2016-2020 Prezes KHDK we Włodawie. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here