Krokodyl tak, Holi Festival nie

Władze gminy Włodawa oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włodawie nie wyrazili zgody na organizację wydarzenia „Holi Festival – Święto Kolorów w Okunince” zaplanowane na 21 lipca, czyli dzień Weekendu z Krokodylem. Jak tłumaczy wójt Tadeusz Sawicki, organizator nie wystąpił o stosowne zgody, a stosowane na imprezie proszki nie posiadają odpowiednich certyfikatów i mogą być szkodliwe dla zdrowia.


– Przy plaży głównej znajduje się kąpielisko i może one zostać czasowo zamknięte z powodu zanieczyszczenia wody barwnikami chemicznymi – uważa Sawicki. – Z tych względów nie możemy podjąć takiego ryzyka i zgodzić się na organizację tego festiwalu. Oczywiście o naszym stanowisku w tej sprawie poinformowaliśmy policję, więc w przypadku organizacji wydarzenia na plaży w Okunince bez zgody właściciela, organizator i uczestnicy zanieczyszczający plażę zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Muszę też dodać, że nie negujemy tego festiwalu jako takiego, a jedynie czas i miejsce wybrane przez jego organizatora. Trzeba pamiętać, że zabawa w rzucanie kolorowych proszków miała się odbyć podczas Dni z Krokodylem, na głównej plaży i wśród osób, które przyjechały na koncert i niekoniecznie chciały brać udział w tego typu zabawie.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że po takiej bitwie na ziemi zostaje mnóstwo tego proszku i opakowań po nim, które raz, że trudno sprzątać, a dwa mogą stanowić zagrożenie dla jeziora – dodaje wójt. (bm)