Krótka misja prezesa

Rafał Bukowski przestał być prezesem Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych w Chełmie, bo skończyła się kadencja. Spółką zarządzał przez pół roku. Rada nadzorcza funkcję prezesa PUM powierzyła Katarzynie Hapońskiej-Gajewskiej, dotychczasowej dyrektor… Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie.

Rafał Bukowski na fotelu prezesa Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych zasiadł 31 grudnia minionego roku. Przyjmując wyzwanie, zdawał sobie sprawę, że sytuacja finansowa w PUM jest nie najlepsza, ale nie przypuszczał chyba, że może być aż tak źle. Na stanowisku prezesa dotrwał do 2 lipca br., czyli do końca kadencji, którą rozpoczął jeszcze jego poprzednik Marian Tywoniuk, kierujący PUM-em od stycznia 2007 r. do grudnia 2018 r.

Bukowski, jak sam mówi, nie chciał kandydować na prezesa spółki w nowej kadencji. – Zadecydowały o tym przyczyny osobiste, o których nie chcę publicznie mówić. Moja misja w PUM dobiegła końca – stwierdził krótko były już prezes PUM.

Rafał Bukowski nie chciał również ujawnić swoich planów zawodowych. Nie wiadomo, gdzie będzie pracował, czy znajdzie się dla niego miejsce w samorządzie, bądź spółkach podległych miastu. Prezydent Chełma, Jakub Banaszek, również nie chciał wypowiadać się na temat, czy w najbliższej przyszłości zechce skorzystać jeszcze z Bukowskiego.

Rada nadzorcza PUM na stanowisko prezesa spółki w nowej kadencji powołała Katarzynę Hapońską-Gajewską, dotychczasową dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Przed nową prezes niezwykle trudne zadanie. Czy uda się jej wyprowadzić spółkę na prostą? (s)