Kryminał o Chełmie

Wydano „Czas Herkulesów”, kryminał, którego akcja rozgrywa się w Chełmie. Spotkanie z autorem powieści w najbliższy wtorek w Chełmskiej Bibliotece Publicznej.

Marcin Wroński jest autorem popularnych kryminałów retro. Akcja najnowszej i jednocześnie ostatniej powieści pt. „Czas Herkulesów” z komisarzem Zygą Maciejewskim w roli głównego bohatera rozgrywa się w przedwojennym Chełmie. Pochodzący z Lublina pisarz kilkakrotnie odwiedzał Chełm, aby zebrać niezbędne materiały do powieści i wczuć się w klimat miasta. Umiejscowił tu bohaterów, bo – jak mówił – w Chełmie drzemią tajemnice. W ich zgłębieniu pomagali mu chełmscy historycy i regionaliści Zbigniew Lubaszewski i Andrzej Rybak. Powieść niedawno została wydana. Przenosi Czytelnika do Chełma lat 30. XX wieku. Opowiada o zapaśnikach i tajemniczych morderstwach. Spotkanie autorskie z Wrońskim, podczas którego będzie można poznać kulisy powstania powieści, zakupić „Czas Herkulesów” w specjalnej cenie zaplanowano 25 kwietnia br. o godz. 18.00 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z autorem powieści i poprosić go o autograf.
Marcin Wroński, pisarz i redaktor, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 90. ub.w. wydał debiutancki zbiór opowiadań „Udo Pani Nocy” oraz powieść „Obsesyjny motyw babiego lata”, „mikropowieść pijacko-przygodową”. Jako dziennikarz i felietonista współpracował z lubelskim Radiem TOP i Radiem Lublin, tworzył też skecze i piosenki dla prowadzonego przez siebie kabaretu pod nazwą „Osoby o Nieustalonej Tożsamości”. Jest autorem cyklu kryminałów o komisarzu Zydze Maciejewskim, a także znakomicie przyjętej powieści „Officium Secretum. Pies pański”. (mo)