KSC nie spuszcza z ceny

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w Toruniu oraz lubelska Fabryka Cukierków Pszczółka za 7,5 ha terenów, na których znajdują się budynki po byłej cukrowni i fabryce słodyczy, a także magazyny cukru chce ponad 49 milionów

Nie udało się sprzedać na początku czerwca oraz lipca, może uda się teraz, za trzecim razem? Mowa o kompleksie nieruchomości położonych w Lublinie przy ulicach Krochmalnej, Cukrowniczej i Dzierżawnej, które na aukcję wystawiły Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w Toruniu oraz lubelska Fabryka Cukierków Pszczółka. Za 7,5 ha terenów, na których znajdują się budynki po byłej cukrowni i fabryce słodyczy, a także magazyny cukru trzeba zapłacić nieco ponad 49 milionów.


KSC i FC Pszczółka przy Krochmalnej 13 do sprzedaży mają pięć nieruchomości, cztery zabudowane na działkach o pow. 4,8 ha, w których dzisiaj pomieszczenia wynajmuje m.in. Miasto Lublin – mieszczą się w nich Zarząd Dróg i Mostów oraz Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, a także popularny park trampolin Mania Skakania, sklep FC Pszczółka i były już hotel. Przy Krochmalnej 13e jedna nieruchomość jest niezabudowana i obejmuje działkę o pow. 0,0703 ha. Oferta przygotowana przez KSC i Pszczółkę zawiera również zabudowaną działkę przy ulicy Dzierżawnej 9 o pow. 1,7745 ha (magazyny cukru) oraz niezabudowaną o pow. 0,8835 ha przy ul. Cukrowniczej. W sumie do sprzedaży jest 7,51 ha, z czego 1,8 ha należy do FC Pszczółki, a reszta do KSC S.A. – spółki matki.

Dwukrotnie, na początku czerwca i lipca, odbyły się już aukcje, ale z uwagi, że nikt nie wpłacił wadium wynoszącego 5% ceny wywoławczej, tj. 2 454 250,00 zł postępowanie zostało zakończone bez wyłonienia nabywcy.

Teraz KSC i FC Pszczółka ogłosiły aukcję po raz trzeci. Na razie nie zdecydowano się na obniżenie ceny wywoławczej, która wynosi 49 085 000 zł brutto (sprzedaż będzie w części zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług).

Cena jest wysoka, ale wynika nie tylko z wartości rynkowej terenu, ale też dochodowej – podkreśla po raz kolejny w rozmowie z tygodnikiem Ryszard Maciąg przedstawiciel KSC, który udziela zainteresowanym dodatkowych informacji na temat stanu faktycznego i prawnego przedmiotu aukcji, dodając, że wszystkie obiekty KSC, w tym miejscu są obecnie wynajmowane.

Trzecia już licytacja odbędzie się 9 sierpnia o godz. 11.00 w budynku administracyjnym Krajowej Grupy Spożywczej S.A. w Lublinie przy ul. Krochmalnej 13 i, III piętro. Wadium należy wpłacić do 1 sierpnia.

BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here