Kto ile ma

Bogumiła Zamojska, dyrektor Zespołu Przedszkolnego nr 1 przy ulicy Zachodniej, nie ma oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni ponad 68 metrów kwadratowych i wartości 365 tysięcy złotych. Ma też 1/6 udziału w lokalu mieszkalnym o powierzchni 34 metrów kwadratowych (spadek). W ubiegłym roku za pracę na stanowisku dyrektora dostała prawie 77 tysięcy złotych. Jeździ 11-letnim Oplem Antarą i 17-letnią Mazdą Tibute. Spłaca 10,5 tysiąca złotych pożyczki na zakup jednego z aut.

Dorota Iwańska, dyrektor Przedszkola nr 52 przy ulicy Kustronia, ma ponad 30 tysięcy złotych oszczędności. Jest współwłaścicielką mieszkania o powierzchni prawie 50 metrów kwadratowych i wartości 200 tysięcy złotych. W ubiegłym roku w przedszkolu zarobiła 72 i pół tysiąca złotych, a prawie dwa tysiące z tytułu innych zajęć. Nie ma kredytów.

Agata Sawoniuk, dyrektor Przedszkola nr 49 przy ulicy Pana Balcera, ma 32 tysiące złotych oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni prawie 34 metrów kwadratowych i wartości 160 tysięcy złotych, a także kilku innych nieruchomości o łącznej wartości 550 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu otrzymała ponad 72 tysiące złotych, a ponad 12 tysięcy złotych z najmu mieszkania. Jeździ 14-letnim Audi A4 o wartości 12 tysięcy złotych. Spłaca też 12 tysięcy złotych pożyczki na remont mieszkania.

Jadwiga Małek, dyrektor Przedszkola nr 48 przy ulicy Leonarda, nie ma oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni 78 metrów kwadratowych i wartości 300 tysięcy złotych. Ma również gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 38 hektarów i wartości 780 tysięcy złotych. W ubiegłym roku uzyskała z niego dochód 95 tysięcy złotych, zaś ponad 62 tysiące złotych zarobiła za pracę w przedszkolu. Jeździ 8-letnią Toyotą Auris i 7-letnim Fordem Modeno.

Spłaca pożyczkę na zakup gospodarstwa rolnego, którą zaciągnęła w Banku Spółdzielczym w Krasnymstawie (według stanu na koniec grudnia do spłaty zostało 283, 5 tysiąca złotych), kredyt na zakup mieszkania w Banku Pekao S.A. ( do spłaty zostały prawie 44 tysiące franków szwajcarskich), a także pożyczkę na prowadzenie działalności rolniczej w BZ WBK (do spłaty zostało 124,5 tysiąca złotych).

Renata Kudlicka, dyrektor Przedszkola nr 47 przy ulicy Mieszka I, nie ma oszczędności. Jest właścicielką domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych i wartości 500 tysięcy złotych na działce o powierzchni prawie 13 arów. W ubiegłym roku za swoją pracę otrzymała nieco ponad 74,5 tysiąca złotych. Jeździ dwuletnim Audi A4 i 8-letnim Peugeotem 207. Nie ma kredytów.

Zofia Dzik, dyrektor Przedszkola nr 46 przy ulicy Pana Wołodyjowskiego, ma 7 tysięcy złotych oszczędności oraz fundusze inwestycyjne na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni 140 metrów kwadratowych z garażem o powierzchni prawie 16 metrów kwadratowych. Łączna wartość nieruchomości wynosi 400 tysięcy złotych.

Ma też drugie mieszkanie o powierzchni 67 metrów kwadratowych i wartości 170 tysięcy złotych, a także gospodarstwo rolne o powierzchni prawie 6 hektarów (grunty orne, łąka, las) z dwoma budynkami gospodarczymi i domem o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Jego całkowita wartość wynosi 250 tysięcy złotych. W ubiegłym roku z tytułu prowadzenie gospodarstwa uzyskała prawie 3 tysiące złotych. Nieco ponad 88,5 tysiąca zarobiła za pracę w przedszkolu, zaś ponad 14 tysięcy złotych z wynajmu mieszkania. Jeździ 14-letnim Mercedesem ML o wartości 25 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Katarzyna Wójcik, dyrektor Przedszkola nr 45 przy ulicy Kaczeńcowej, nie ma oszczędności. Jest właścicielką domu o powierzchni 179 metrów kwadratowych i wartości 400 tysięcy złotych. Ma też gospodarstwo rolne o powierzchni 6,15 hektara. W ubiegłym roku przyniosło jej prawie 7 tysięcy złotych dochodu. Z kolei prawie 83 tysiące pobrała za pracę w przedszkolu. Spłaca 30 tysięcy złotych kredytu gotówkowego w Banku Handlowym. Zaciągnęła go na cele remontowe.

Opracował Grzegorz Rekiel