Kto ile ma

Barbara Ginejko, dyrektor Przedszkola nr 44 przy ulicy Maszynowej, ma 199 tysięcy złotych oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni prawie 60 metrów kwadratowych i wartości 300 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła ponad 76 tysięcy złotych. Jeździ 3-letnim Renault Kaptur. Nie ma kredytów.

Barbara Nawrocka, dyrektor Przedszkola nr 43 przy ulicy Skautów, nie ma oszczędności. Jest właścicielką domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych oraz wartości 850 tysięcy złotych. Ma 1/8 udziału w mieszkaniu o powierzchni 45,5 metra kwadratowego, a także działkę o powierzchni 17 arów i wartości 150 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zarobiła prawie 83,5 tysiąca złotych za pracę na stanowisku dyrektora. Jeździ 9-letnim Oplem Insignią. Nie ma kredytów.

Marzanna Maj, dyrektor Przedszkola nr 42 przy ulicy Przyjaźni, ma prawie 29 tysięcy złotych oszczędności. Jest właścicielką domu o powierzchni 137 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 10,5 ara (wartość 500 tysięcy złotych). Ma również działkę rolną o powierzchni 23 arów i wartości 45 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę na stanowisku dyrektora zarobiła prawie 75 tysięcy złotych. Jeździ 14-letnią Toyotą Yaris i 3-letnią Toyotą Corollą. Nie spłaca kredytów.

Anna Fijałkowska, dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 39 przy ulicy Balladyny, nie ma oszczędności. Ma za to mieszkanie o powierzchni prawie 85 metrów kwadratowych i wartości 380 tysięcy złotych (przydział lokalu). W ubiegłym roku zarobiła około 75 tysięcy złotych. Spłaca ponad 274 tysiące złotych kredytu hipotecznego na zakup mieszkania dla syna (jako tzw. współkredytobiorca).

Mariola Michalska, dyrektor Przedszkola nr 37 przy ulicy Zakopiańskiej, nie ma oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni ponad 63 metrów kwadratowych i wartości 320 tysięcy złotych. Ma też działkę o powierzchni 40 arów oraz wartości 10 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła 76 tysięcy złotych, a dodatkowe 10 tysięcy na umowie zleceniu. Nie ma kredytów.

Małgorzata Samkowska, dyrektor Przedszkola nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Konrada Wallenroda, nie ma oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych i wartości 270 tysięcy złotych. W 2017 roku za pracę na stanowisku dyrektora zarobiła nieco ponad 73 tysiące złotych. Spłaca 150 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w Banku BPH. Zaciągnęła go w związku ze sprawa rozwodową i podziałem majątku.

Renata Cioch, dyrektor Przedszkola nr 35 przy ulicy Błękitnej, nie ma oszczędności. Jest właścicielką mieszkania spółdzielczego o powierzchni 60,5 metra kwadratowego. W ubiegłym roku za pracę na stanowisku dyrektora zarobiła prawie 76 tysięcy złotych. Jeździ 15-letnim Peugeotem 807. Spłaca 35 tysięcy złotych kredytu na zakup i remont mieszkania w GE-Money (do spłaty zostało 21,5 tysiąca złotych), a także kredyt konsumpcyjny w Pekao S.A. na zakup samochodu (do spłaty zostało prawie 5 tysięcy złotych).

Sylwana Bartosiewicz, dyrektor Przedszkola nr 34 przy ulicy Motorowej, nie ma oszczędności. Ma spółdzielcze prawo własnościowe do mieszkania o powierzchni 39 metrów kwadratowych i wartości 200 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła 78,5 tysiąca złotych. Spłaca 12 tysięcy złotych pożyczki na remont mieszkania. Według stanu na koniec grudnia do spłaty zostało jej 1,6 tysiąca złotych.
Opracował Grzegorz Rekiel