Kto pokieruje chełmskim muzeum?

Jest konkurs na dyrektora Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza. Potencjalni kandydaci oferty mogą składać do 10 sierpnia. Przypomnijmy, że od września minionego roku obowiązki dyrektora placówki pełni Natalia Jędruszczuk. Na razie prezydent Jakub Banaszek nie planuje ogłaszać konkursu na dyrektora Chełmskiego Domu Kultury.

Kandydaci, którzy zechcą zgłosić swoje CV do konkursu na dyrektora chełmskiego muzeum, muszą przede wszystkim legitymować się wyższym wykształceniem, a także 5-letnim stażem pracy w muzeum lub mieć trzyletnie doświadczenie na kierowniczym stanowisku. Preferowane będą osoby z wykształceniem w jednej z dziedzin związanych z działalnością statutową muzeum: etnografią, historią, historią sztuki, archeologią lub pokrewnymi.

Kandydaci do CV muszą też dołączyć pisemną autorską koncepcję funkcjonowania i rozwoju muzeum w pięcioletniej perspektywie. Magistrat na dokumenty czeka do 10 sierpnia. Od września ubiegłego roku, po tym jak wieloletnia dyrektor muzeum Krystyna Mart przeszła na emeryturę, obowiązki dyrektora tej instytucji kultury pełni Natalia Jędruszczuk.

Prezydent Chełma Jakub Banaszek nie planuje natomiast w najbliższym czasie konkursu na stanowisko dyrektora innej placówki kultury, ChDK-u. W opinii urzędników, pełniący obowiązki dyrektora Mariusz Kalman, dobrze wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Przypomnijmy, że z końcem maja br. ze stanowiskiem ostatecznie pożegnała się Małgorzata Paździor-Król, która przez blisko 12 lat zarządzała Chełmskim Domem Kultury. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here