Kto pokieruje inwestycjami?

Żaden z czterech kandydatów ubiegających się o pracę na stanowisku zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w chełmskim magistracie nie spełnił kryteriów formalnych. Z kolei rozmowę kwalifikacyjną przejdzie osoba, która złożyła ofertę do konkursu na dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju.

Prezydent Chełma, Jakub Banaszek od objęcia stanowiska, czyli w ciągu ponad 16 miesięcy, zdążył ogłosić aż 95 konkursów na różne stanowiska pracy w urzędzie miasta. Wiele z nich musiał jednak powtórzyć, bo zgłaszające się osoby albo nie spełniały wymogów formalnych, albo po rozmowie kwalifikacyjnej komisja uważała, że kandydaci nie mają odpowiedniej wiedzy do pracy w magistracie. Były też nabory, do których nikt nie przystąpił.

W ostatnim czasie prezydent ogłosił dwa konkursy na kierownicze stanowiska. Pierwszy dotyczy sprawowania funkcji dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju. Przypomnijmy, że przez ostatnie miesiące departamentem kierowała Ewa Budzyńska-Sawa, jednak w połowie marca br. na własną prośbę objęła stanowisko kierownika Wydziału Inwestycji i Dróg, ze względu na dużą ilość realizowanych przez departament drogowych inwestycji. Do konkursu przystąpiła jedna osoba i jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta, spełniła wymogi formalne. – Przeszła do drugiego etapu naboru, rozmowy kwalifikacyjnej, która ma odbyć się w ostatnich dniach kwietnia br. – dodaje Dominik Gil z Biura Prasowego. Urząd nie informuje, kto złożył dokumenty.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że posadą dyrektora DIR wcześniej mogły być zainteresowane dwie osoby. Jedną z nich rzekomo jest Marek Litwin, który – jak dowiedzieliśmy się – może nie mieć samorządowego doświadczenia. Z drugiej jednak strony w ogłoszonym konkursie, przy niezbędnych do spełnienia wymaganiach, nie ma słowa o tym, by potencjalni kandydaci legitymowali się stażem pracy w samorządzie. Przede wszystkim muszą posiadać wyższe wykształcenie techniczne oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe, w tym trzyletnie na kierowniczym stanowisku. Druga z osób to prawdopodobnie Iwona Gnyp, obecna kierownik oddziału programowania RPO w Departamencie Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym.

Ponownie prezydent będzie musiał ogłosić konkurs na stanowisko zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Do pierwszego naboru zgłosiło się czterech kandydatów, ale żaden nie spełnił wymogów formalnych. (s)