Kto Ty Jesteś? Polak Mały!

Dzieci, oprócz nagród od Urzędu Marszałkowskiego, otrzymały też upominki od Urzędu Miasta Lublin i Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 24 w Lublinie. Najmłodszych wyróżnił również swoimi tomikami poezji Zygmunt Marek Miszczak, lubelski poeta

Dzieci z ośmiu lubelskich przedszkoli uczestniczyły w IV Przeglądzie Recytatorskim Przedszkolaków „Koszałka Opałka” pt. „Ojczyzna w Poezji – Kto Ty Jesteś? Polak Mały!”, zorganizowanym przez Przedszkole Nr 49 wspólnie z Miejską Biblioteka Publiczna nr 24 w Lublinie.


Najmłodsi recytowali nie tylko utwory uznanych poetów, w tym tytułowy wiersz Władysława Bełzy, pochodzący z tomiku „Katechizm polskiego dziecka” wydanego w 1900 roku, ale także własne, napisane wraz z rodzicami z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległość!

– Każdy z nas pamięta swoje występy z czasów szkolnych. Jedni z drżącym głosem recytowali przygotowany przez siebie wiersz, inni natomiast wychodzili na scenę pewni siebie. Tym razem najmłodsi artyści nie dali poznać po sobie tremy. Wróciłam wspomnieniami do czasów kiedy ja sama stawałam przed większa publicznością i recytowałam wiersze. Serdecznie gratuluję wszystkim dzieciom pięknych występów! – powiedziała Anna Augustyniak, sekretarz województwa, która przysłuchiwała się najmłodszym i w imieniu marszałka Sławomira Sosnowskiego nagrodziła uczestników przeglądu.

BS