Kto usunął szkołę z Facebooka?

Z Facebooka nieoczekiwanie znikła oficjalna strona I LO w Chełmie. Kto ją usunął? Uczniowie przypuszczają, że za tą decyzją stoi dyrektor Halina Smyk, bo – ich zdaniem – ona była głównym administratorem strony. Smyk jednak stanowczo zaprzeczyła, twierdząc, że o zlikwidowanej stronie dowiedziała się od młodzieży.

Stronę I LO na popularnym portalu społecznościowym Facebook założył były wicedyrektor liceum, Robert Wojciechowski. Jak ustaliliśmy, on sam na początku był jej administratorem, potem rolę tę przejęli opiekunowie samorządu szkolnego wraz z uczniami. Strona tętniła życiem. Można było z niej dowiedzieć się o wszystkich wydarzeniach, jakie miały miejsce w szkole, czy sukcesach uczniów na olimpiadach przedmiotowych.

W czwartek 8 kwietnia br. uczniowie I LO zauważyli, że oficjalna strona szkoły na FB znikła. – Ktoś ją ewidentnie usunął – mówi jedna z uczennic. – Trudno zrozumieć taką decyzję. Dziś niemal wszyscy informacji o szkołach szukają głównie na Facebooku.

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, uczeń, który miał uprawnienia do publikowania treści na stronie I LO na Facebooku, został ich pozbawiony z dnia na dzień. Takie możliwości w ostatnich dniach straciła również nauczycielka, która opiekuje się samorządem uczniowskim. Halina Smyk, dyrektor I LO, gdy zapytaliśmy ją, co stało się ze stroną, stwierdziła, że właśnie od młodzieży dowiedziała się, iż została ona usunięta z Facebooka. Do sprawy wrócimy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here