Kto wyremontuje Wólczańską?

Wyremontowany ma zostać fragment ulicy Wólczańskiej (równoległa do Abramowickiej). Chodzi o odcinek od posesji numer 83 do skrzyżowania z ulicą Odległą. Do Zarządu Dróg i Mostów, który ogłosił przetarg w tej sprawie, wpłynęły trzy oferty.


Na realizację inwestycji miejscy urzędnicy zamierzają przeznaczyć maksymalnie 300 tysięcy złotych brutto. Sporo wskazuje na to, że uda się wyłonić wykonawcę, ale na oficjalne rozstrzygnięcie przetargu musimy jeszcze poczekać. Decyzję powinniśmy poznać w najbliższym czasie.

Do Zarządu Dróg i Mostów wpłynęły trzy oferty. Najtańszą złożyło Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie, które zaproponowało prawie 299 tysięcy złotych. Znacznie więcej, bo ponad 467 tysięcy zł, zażyczyło sobie konsorcjum złożone z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów oraz spółki Altor z Mińska Mazowieckiego. Najdroższą ofertę złożył pruszkowski Strabag, który zaproponował prawie 579 tysięcy złotych. Wszystkie firmy proponują 5-letni okres gwarancji.

Ulica Wólczańska ma zostać wyremontowana na odcinku od posesji numer 83 do skrzyżowania z ulicą Odległą. Wykonawca będzie musiał m.in.: sporządzić dokumentację projektową w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy”, „wykonać roboty budowlane zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz zasadami i warunkami bhp” oraz sprawować tzw. nadzór autorski. Remont ulicy Wólczańskiej ma się zakończyć najpóźniej 1 czerwca tego roku. 

GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here