Ktoś podszywa się pod policjanta z Chełma

W czwartek (11 lutego) kilkoro mieszkańców miasta odebrało telefon od nieznajomego, który twierdził, że jest funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Oszust i krętacz próbował wyłudzić od nich pieniądze. Nie dali się.

– Informował te osoby, że nie stawiły się na wezwanie, że został znaleziony ich dowód osobisty, że policjanci prowadzą akcję przeciwko oszustom. Wypytywał przy tym o pieniądze, rachunki bankowe. Na szczęście żadna z osób nie podjęła tematu i o tego typu telefonach powiadomiony został dyżurny komendy – informuje komisarz Ewa Czyż, rzecznik prasowa KMP w Chełmie.

– Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się najbliższych. Ustalmy, czy osoba, która dzwoni, jest tą, za którą się podaje – dodaje.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z prawdziwą policją. Najłatwiej to zrobić, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here