Kuchenne rewolucje w „Siódemce”

SP nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego doczeka się remontu szkolnej kuchni

Nie z udziałem Magdy Gessler, ale ekip budowlanych, bo właśnie takich od dawna wymagała kuchnia w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Plażowej, by móc dalej przygotowywać i wydawać uczniom posiłki.


Na łamach „Nowego Tygodnia” już kilkakrotnie pisaliśmy o tej sprawie, w kontekście ostrzeżeń sanepidu, który groził całkowitym wyłączeniem szkolnej kuchni z użytkowania. Takie rozwiązanie byłoby ogromnym problemem dla placówki wydającej dziennie obiady dla kilkuset uczniów. Władze miasta zapowiadały odnowienie kuchni w SP nr 7 już od kilku lat, jednak finalnie zawsze brakowało na ten cel pieniędzy. Tym razem Urząd Miasta ogłosił już postępowanie przetargowe na to zadanie i jego realizację mogą storpedować jedynie zbyt wysokie oferty od zainteresowanych wykonawców.

Przedmiotem ogłoszonego zamówienia jest remont zespołu kuchennego w zakresie dostosowania do technologii kuchni instalacji centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, ciepłej wody użytkowej, wodno-kanalizacyjnej, wentylacji, gazowej, elektrycznej oraz przeniesienie głównego wodomierza.

W ramach robót towarzyszących kompleksowej modernizacji instalacji wewnętrznych przewidziano też prace demontażowe i montażowe w zakresie drzwi, posadzek, ścianek działowych, wymiany tynków, okładzin ściennych z płytek ceramicznych czy przebudowę przyłącza wodociągowego do budynku szkoły.

Całość robót, które mogą pochłonąć, według wcześniejszych szacunków, blisko 1,2 mln zł, zwieńczy dostawa i montaż nowych urządzeń technologii kuchni, czyli np. kuchenek, piekarnika czy lodówek. Wszystkie prace powinny zostać zrealizowane w terminie 3 miesięcy od podpisania umowy z wybraną firmą.

„Siódemka” i zabiegający o ten remont przedstawiciele szkoły, rodziców oraz miejscy radni, mają powody do zadowolenia w przeciwieństwie do społeczności szkół SP nr 38 przy ul. Wołodyjowskiego i SP nr 34 przy ul. Kosmowskiej. O modernizację kuchni i stołówek w tych placówkach też od lat trwają zabiegi, bo sanepid grozi ich zamknięciem. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here