KULturalia na finał studenckiej zabawy

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej dobiegły końca. W dniach 24-25 maja jako ostatni bawili się studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ramach dwudniowych KULturaliów pod CSK zagrało kilka zespołów, które przyciągnęły wielu żaków.


Pierwszego dnia bawiono się na koncertach: Vestige, Lilly Hates Roses, Teda Nemetha, Smolika // Keva Foxa i Krzysztofa Zalewskiego. Głośno, rockowo i folkowo było również w piątek, kiedy na scenie przed CSK zagrały formacje Paseżer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo. Imprezę poprowadził Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Uczelnia zaplanowała też kilka dodatkowych atrakcji, które rozpoczęły się już 8 maja turniejem Counter Strike. Było to pierwsze wydarzenie e-sportowe oficjalnie rozegrane w historii KULturaliów. 16 maja wszyscy chętni mogli oddać krew. Celem było zebranie 100 litrów.

Następnego dnia w sali operowej CSK można było zobaczyć najbardziej utalentowanych w ramach Open Stage 2018. Swoje umiejętności zaprezentowali akrobaci, muzycy, tancerze, instrumentaliści i żonglerzy a gwiazdą wieczoru był Łukasz Jemioła z zespołem. 23 maja na dziedzińcu najstarszej lubelskiej uczelni Fundacja Sztukmistrzów poprowadziła warsztaty żonglowania, zachęcając studentów do ruchu na świeżym powietrzu. Tego samego dnia wieczorem można było uczestniczyć w pokazie filmu o historii KUL. W sobotę, 26 maja, KULturalia zakończył pokaz fireshow.

Joanna Niećko