Kup kaczkę, pomóż dzieciom

Przygotowania do tegorocznej edycji Wyścigu Kaczek rozpoczęte. Finał 21 maja nad Bystrzycą w parku Ludowym

W ubiegły czwartek (20 kwietnia) Krakowskie Przedmieście w Lublinie mimo chłodnej aury zapełniło się śmiechem i kolorami. Ruszyły przygotowania do tegorocznej edycji Wyścigu Kaczek, charytatywnej imprezy, z której dochód wspiera potrzebujące dzieci.


Każda płynąca kaczka oznacza wykupioną cegiełkę, z której dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom. Już po raz czwarty kaczki wezmą udział w wielkim wyścigu, 21 maja – w parku Ludowym nad Bystrzycą. Każdy „wystawiający” własną kaczuszkę może też wygrać ufundowane przez sponsorów nagrody, np. zagraniczną wycieczkę o wartości 1000 zł. Chętnych do ozdobienia i kupienia własnej kaczki tego dnia nie brakowało. Jedną kaczuszkę można było kupić już za 20 złotych. Najtańsza kaczka VIP to już koszt 200 złotych, ale środki w całości przeznaczane są na potrzeby dzieci.
Do tej pory w zawodach wystartowało blisko 5000 zawodników, którzy „wypływali” łącznie kwotę 99 580 zł. Dzięki tym środkom 46 dzieci dostało dofinansowanie posiłków, 167 dzieci mogło skorzystać z wakacyjnego wypoczynku, 147 dzieci otrzymało stypendia naukowe lub inną pomoc w zakresie wsparcia edukacji. W tym roku Ambasadorami Wyścigu Kaczek są bracia Cugowscy. – Każda akcja, która pomaga dzieciom, jest dobra. Jeśli tylko możemy, to nigdy nie odmawiamy takiej pomocy, jeśli tylko mamy wolny termin, a dodatkowo Lublin to nasze rodzinne miasto – podkreśla Wojciech Cugowski, gitarzysta i wokalista zespołu „Bracia”. – Jeszcze nie przygotowałem swojej kaczki. Na razie rozglądam się za tą, która jest najszybsza. Podobno warto wziąć małą i cienką – dodaje.
Swoje kaczuszki ozdobiły też Emilka i Dana, uczennice klasy Va ze Szkoły Podstawowej „Skrzydła”. – Nasze kaczki ozdobiłyśmy razem, bo one są małżeństwem. Kochają się tak jak my – mówią zgodnie dziewczynki. Kaczuszkę na wyścig można jeszcze zakupić przez Internet, wchodząc na www.wyscigkaczek.pl (EM.K.)