Kupiec się wycofał

Nie udało się sprzedać pałacu w Srebrzyszczu, którego cena wywoławcza wynosiła prawie 4,5 mln zł. Chociaż zainteresowany kupiec wpłacił wadium, to w ostatniej chwili się rozmyślił.

W zbudowanym pod koniec XVIII wieku barokowym pałacu w Srebrzyszczu (gmina Chełm) przez wiele lat była szkoła podstawowa. Kilka lat temu podstawówkę zamknięto, a uczniów przeniesiono do szkoły w sąsiednim Okszowie. Od tego czasu pałac stoi pusty. Samorządowcy z gminy Chełm nie chcieli, aby niszczał i podjęli w konsultacji z konserwatorem zabytków decyzję o jego sprzedaży wraz z przylegającym do niego zespołem parkowym.

Nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków, więc wszelkie decyzje nabywca będzie musiał uzgadniać z konserwatorem zabytków. Dopuszczone są tu usługi kultury i oświaty, a także nieuciążliwe z zakresu gastronomiczno-hotelarskich. Nieruchomość została wyceniona przez rzeczoznawcę, a jej cena wywoławcza wynosiła 4 mln 458 tys. zł. Latem br. gmina Chełm ogłosiła przetarg na jej sprzedaż.

Zgłosił się jeden zainteresowany, który wpłacił wadium i został dopuszczony do przetargu. Jednak, gdy przystąpiono do procedury, uczestnik przetargu nie zaoferował żadnego postąpienia. Urzędnicy z gminy Chełm rozważają wystawienie pałacu pod młotek po raz drugi, niewykluczone, że tym razem po niższej cenie.

– Decyzje w tej sprawie będą konsultowane i podejmowane wspólnie z Radą Gminy Chełm – mówi Lucjan Piotrowski, zastępca wójta gminy Chełm. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here