Kupiłeś w internecie? Zapłać przy odbiorze

Przypadek zadecydował, że oboje zgłosili się do dyżurnego komendy w ostatni dzień września (30 września). Dwoje chełmian padło ofiarami internetowych oszustów. Ona chciała kupić płaszcz, on – zegarek.

– W obu przypadkach schemat działania sprawców był bardzo podobny. Gdy tylko pokrzywdzeni wpłacili na wskazane konto pieniądze, kontakt ze sprzedającymi się urwał, a zakupione przedmioty nie dotarły do nich – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci wyjaśniają obie sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów. – To już kolejne tego typu zgłoszenia oszustwa internetowego. Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem sieci, musimy zachować ostrożność i czujność.

Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Uważajmy też na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny – apeluje podkom. Czyż. (pc)