Kustosz MBP najlepsza w kraju!

W piątek (12 lipca) w kinie „Śnieżka” w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste przedstawienie finalistów i laureatów pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo „Zwyrtała 2019”. W czasie ceremonii główną nagrodą uhonorowano Edytę Pietrzak, kustosza Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie za projekt „Centralne Biuro Czytelnicze”.

Wśród zgłoszeń nadesłanych z całego kraju wybrano jedenastu finalistów. Jury rozstrzygnęło konkurs przyznając dwie główne nagrody: dla Edyty Pietrzak z MBP we Włodawie za projekt „Centralne Biuro Czytelnicze” i Marii Deskur za projekt „Książka na receptę”. Projekt kustosz włodawskiej biblioteki zachwycił komisję zmianą czytelników w „agentów do zadań specjalnych, wykonujących twórcze zadania łączące czytelnictwo z zabawą i pozytywną rywalizacją” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego Rabki-Zdroju.

Finalistki otrzymały dyplomy, pamiątkowe plakietki z wizerunkiem „Zwyrtały” oraz album poświęcony twórczości jego autora – Jerzego Koleckiego, a także zestaw kosmetyków na bazie solanki, ufundowanych przez Uzdrowisko Rabka S.A. Ponadto laureatki spędzą też uroczy weekend w SPA „Rabczański Zdrój”, otrzymają też propozycję publikacji zrealizowanych przez siebie projektów. Gratulujemy! (b)