W ramach ogólnopolskiego projektu młodzież ze Szkoły Podstawowej w Strachosławiu pomagała seniorom w nauce obsługi komputera, smartfonów i internetu. Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę i świetnym sposobem na łączenie pokoleń.
W ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła międzypokoleniowa” – organizowanego przez MEN, Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK – Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu przeprowadziła cykl warsztatów podnoszących kompetencje cyfrowe seniorów. Zajęcia były prowadzone przez lidera projektu, Agnieszkę Adamczuk-Koziej, we współpracy z uczniami klas 7-8. Dzięki wspólnej pracy starsze osoby zdobyły nowe umiejętności, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie w cyfrowym świecie, a także zyskały cenne informacje dotyczące cyberbezpieczeństwa.
Projekt, jak podkreślają jego uczestnicy warsztatów, okazał się świetną inicjatywą, która nie tylko poszerzyła wiedzę technologiczną seniorów, ale także pozwoliła nawiązać wartościowe relacje między pokoleniami. – To piękny przykład na to, że współpraca między młodszym a starszym pokoleniem przynosi obopólne korzyści i jest źródłem wielu cennych doświadczeń – podsumowali. (red)