Lalak kupił pedet

Wielu lublinian ma nadzieję, że budynek Sezamu pozostanie w niezmienionym kształcie

To, o czym od kilku tygodni mówiło się nieoficjalnie, w ubiegłym tygodniu potwierdziła pośrednicząca w sprzedaży komercyjnych nieruchomości firma Apogeum Real Estate.


W wydanym komunikacie prasowym Apogeum Real Estate poinformowało, że transakcja zakupu Domu Towarowego Sezam w Lublinie została sfinalizowana w ostatnich dniach marca. Nieruchomość, którą wystawiła na sprzedaż spółka Mayra Investments sp. z o.o., kupił Sylwester Lalak, lubelski deweloper prowadzący działalność pod nazwą FH Meblohurt. ARE dodaje, że na dzień transakcji nowy właściciel obiektu nie sprecyzował jeszcze swoich długofalowych planów dotyczących nieruchomości, lecz w pierwszej kolejności zamierza kontynuować współpracę z obecnymi najemcami obiektu. Kwoty transakcji oczywiście nie podano.
O tym, że nowym właścicielem pedetu będzie znany lubelski deweloper, głośno zrobiło się kilkanaście dni temu, kiedy do mediów trafił list podpisany przez kilkudziesięciu lubelskich wykładowców, artystów, społeczników zaniepokojonych doniesieniami, że nowy właściciel planuje zburzyć pedet, by w tym miejscu postawić większą galerię handlową i podziemny parking. Autorzy listu zaapelowali do prezydenta Żuka, by ratusz nie pozwolił na realizację takiego scenariusza. Ich odezwa spotkała się z poparciem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Huberta Mącika. – Dawny dom towarowy nie musi zniknąć z naszego city, skoro mieszkańcy Lublina chcą by ten „kultowy” budynek ocalić. Może po prostu zmienić swą funkcję. Uważam, że ten obiekt powinien pozostać i jako dzieło architektury, i jako świadectwo właściwego planowania miasta po wojnie, gdy starano się uhonorować jak najwięcej wartości w naszej przestrzeni – stwierdził konserwator. (RN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here