Łatanie łaty łatą

Załatane niedawno ubytki na sześciu bardzo uczęszczanych chełmskich ulicach są teraz poprawiane, bo poprzednie łaty się wykruszyły. Mimo coraz bardziej zimowej aury wciąż jeszcze trwają remonty na kilku innych chełmskich ulicach.

W ostatnim czasie wiele chełmskich dróg się „posypało” i mnóstwo było apeli od mieszkańców o łatanie kolejnych ulic. Niedawno, na posiedzeniu jednej z komisji Maciej Baranowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Chełm stwierdził, że technologia użyta na przełomie sierpnia i września br. do łatania ubytków na chełmskich ulicach, chyba jest nieskuteczna, skoro w naprawianych wtedy miejscach znowu są ubytki. Gorzkich słów w tym temacie nie szczędził też urzędnikom radny Mirosław Czech. Urzędnicy przyznali, że mieli uwagi w kwestii wykonania tych prac i sporządzono protokół w obecności wykonawcy w sprawie poprawy ubytków, które zostały wymyte. Wykonawca zobowiązał się, że poprawi wcześniejsze prace i jest w trakcie tych robót.

– W grudniu wykonawca będzie poprawiał następujące ulice: Złota, Metalowa, Ogrodowa, Wieniawskiego, Wiercieńskiego, Mościckiego – informuje Gabinet Prezydenta Chełma. – Prace zostaną wykonane w ramach gwarancji.

Z kolei w ramach innej umowy wykonywane są też remonty cząstkowe ulic: Zawadówka, Włodawska, Hrubieszowska, Armii Krajowej, I Armii Wojska Polskiego, Wiejska. W styczniu przyszłego roku ogłoszone ma być kolejne postępowanie przetargowe na remonty chełmskich ulic. (mo)