Łatanie pomoże?

Dramatem nazywają kierowcy konieczność poruszana się fragmentem ulicy prowadzącej od Tesco do przejazdu kolejowego na ulicy Metalowej. Wyboje, dziury i wąska jezdnia doprowadzą do tragedii – mówią. A ruch ta ulicą, zwłaszcza w godzinach szczytu, jest ogromny.

– Jeżdżę codziennie ulicą Ogrodową i Metalową od Tesco do przejazdu kolejowego przed ulicą Trubakowską. W 60 procentach ta droga nie nadaje się do użytku. Nie dość, że są tam potężne wyboje i dziury to na końcu ulica jest tak wąska, że większe auta ledwo się wymijają. Kierowcy, omijając dziury, w końcu będą na siebie wpadać.

Nasz Czytelnik pyta, dlaczego wiejskie gminy stać na remonty swoich dróg a miasto nie jest w stanie naprawić tak newralgicznych odcinków? – Mnóstwo kierowców skraca sobie tędy drogę, chcąc np. wyjechać z miasta, albo dostać na ulicę Rejowiecką – mówi. – W godzinach szczytu, rano i po południu, ciągnie się tam sznur aut. Urzędnicy z miasta tego nie widzą?

W związku z tymi z sygnałami zapytaliśmy, kiedy Urząd Miasta planuje remont tego odcinka.

Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta Jakuba Banaszka odpowiedział, że miasto zaplanowało przeprowadzenie działań naprawczych na ul. Metalowej. – Posiadamy zabezpieczone środki na ten cel. Po sfinalizowaniu procedur i formalności wskazane zostaną miejsca, w których załatane zostaną ubytki. Zdajemy sobie sprawę z rozmiaru ubytków, dlatego zależy nam na tym, by je jak najszybciej naprawić – wyjaśnia. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here