Lato na chełmskich drogach

Mniejsza liczba wypadków niż przed rokiem, jednak nie tych z najtragiczniejszym, śmiertelnym skutkiem. Oto bilans tegorocznych wakacji na chełmskich drogach.

Statystyki ruchu drogowego nie napawają jakoś szczególnie optymizmem. W wakacje w Chełmie i na drogach powiatu doszło do 10 wypadków, w których 20 osób zostało rannych. W tym samym okresie ubiegłego roku, czyli od lipca do końca sierpnia, doszło do 15 wypadków, w których ucierpiało 19 osób. Obyło się jednak bez ofiar śmiertelnych, podczas gdy w tegoroczne wakacje na chełmskich drogach zginęło aż 6 osób (w 2019 roku doszło z kolei do 16 wypadków, w których 24 osoby zostały ranne, a 3 zabite).

Już na początku lipca br. doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystki w Kamiennej Górze pod Wierzbicą. 55-letnia mieszkanka gminy wracała ze sklepu, gdy uderzył w nią kierujący VW Golfem 31-latek z Chełma. Kobieta zginęła na miejscu.

Miesiąc później doszło do tragicznego wypadku w Lechówce (gm. Siedliszcze), na DK12. Kierowca tira wyprzedzał całą kolumnę pojazdów, nie bacząc na jadące z naprzeciwka samochody. Zmusił kierowcę Renault Scenica do ucieczki – mężczyzna zjechał na drugi pas, zderzając się z pasażerskim busem. 62-letni kierowca renault oraz 48-letnia pasażerka hrubieszowskiego busa zginęli na miejscu. Dziewięć osób z busa zostało przetransportowanych do szpitali w Lublinie, Krasnymstawie, Łęcznej i Chełmie. Oskarżony o spowodowanie wypadku Mirosław W. – kierowca tira, który natychmiast po zderzeniu uciekł – trafił do aresztu.

W nocy z 15/16 sierpnia w Ochoży pod Wierzbicą doszło do kolejnego tragicznego wypadku. Prowadzony przez pijanego kierowcę samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pasażerowie (dwaj mieszkańcy gminy) zginęli na miejscu, przeżył jedynie 40-latek z Chełma. Prokurator oskarżył go o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu.

Tydzień później, również pod Wierzbicą (w Wólce Tarnowskiej), na mokrej od deszczu jezdni 28-letnia mieszkanka gminy potrąciła znajdującego się na jezdni 71-latka. Starszy pan zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here