Lato pożegnali koncertowo i z wueskami

Frekwencja podczas świdnickiego „Pożegnania Lata” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Trawiaste lotnisko przy ul. Sportowej stało się przestrzenią wielkiej plenerowej imprezy. Na scenie można było zobaczyć i usłyszeć zespoły Kult i Ira oraz Viki Gabor i Damiana Syjonfama i na tym atrakcje się nie skończyły. Do Świdnika po kilkuletniej przerwie na kultowy zlot zjechały również motocykle WSK i inne.

Przez ostatnie dwa lata, nie licząc Nocy Kultury, w Świdniku nie organizowano dużych imprez plenerowych. Przez pandemię, nad czym mieszkańcy ubolewali, zrezygnowano też z organizacji Air Festiwalu. W tym roku jednak chcąc wynagrodzić świdniczanom ten brak plenerowych atrakcji Urząd Miasta wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotował dużą, dwudniową imprezę – „Pożegnanie Lata”. Na odwiedzających trawiaste lotnisko przy ul. Sportowej czekały najróżniejsze rozrywki. Frajdę mieli zwłaszcza najmłodsi – mogli m.in. poskakać na dmuchańcach, wziąć udział w grach i warsztatach, a także obejrzeć spektakle w wykonaniu Teatru Katarynka.

Najliczniejszą publiczność przyciągnęły popołudniowe i wieczorne koncerty. W sobotę wystąpili Viki Gabor i IRA, w niedzielę Damian Syjonfam z zespołem i Kult. Nie mogło zabraknąć też dyskoteki pod gwiazdami.

Z bliska można było też obejrzeć Nesobusa, czyli autobus wodorowy, który będzie produkowany w Świdniku.

Nie rozczarowali się również miłośnicy lotnictwa. Czekała na nich wystawa samolotów i skoki spadochronowe z okazji jubileusz 70-lecia Aeroklubu Świdnik, a także VI Fly Rajd’2022 „Z uśmiechem przez Polskę” zorganizowany NAVCOM SYSTEMS Fly Flying Academy.

Wueski znów zaryczały

„Pożegnanie lata” zbiegło się ze flagową imprezą Świdnickiego Klubu Motocyklowego „Usarz”, czyli Zlotem Motocykli WSK i Innych, który po kilkuletniej przerwie znów odbył się w Świdniku.

Najbardziej widowiskową częścią wydarzenia była oczywiście motocyklowa parada. Motocykliści w samo południe wyruszyli z ul. Sportowej i aleją Lotników Polskich przejechali do ronda u zbiegu al. Solidarności i al. Jana Pawła II, tu zawrócili w kierunku miasta i al. Lotników Polskich, a następnie ul. Niepodległości udali się na plac Konstytucji 3 maja, gdzie oficjalnie zainaugurowani zlot. W ty roku „Miasteczko motocyklowe” stanęło przy ul. Fabrycznej, nieopodal Parku Avia. Tu też będą odbywały się też zlotowe wystawy, konkursy, konkurencje i motocyklowa giełda staroci.

(w)