Legendarny Chełm

Urząd Miasta Chełm i Chełmski Dom Kultury zapraszają 6 lipca w godz. 14.00 – 22.00 do Parku Miejskiego na imprezę pod nazwą „Legendarny Chełm”. Będzie to jarmark, na którym – za sprawą średniowiecznych wojów – chełmianie przeniosą się w czasie.

Uczestnicy spotkania będą mieli do dyspozycji wioskę Bractwa Grodów Czerwieńskich, dowiedzą się m.in. jak czerpać papier, ulepić garnek, żonglować, a nawet chodzić po linie. W programie jeszcze więcej ciekawostek – wspólne wykonywanie tzw. zmierzchnic (ćmy nocne, które zawisną na scenie podczas wieczornego koncertu), a także „wierzbowych bab”. Będzie też wiele stoisk z rękodziełem, potrawami i niespodziankami.

Wieczorem zagrają „Chłopcy kontra Basia” i „Żywiołak”, a bohaterami dnia będą takie postaci jak Duch Bieluch, Baba i Diabeł Boruta, które publiczność zobaczy w spektaklu lalkowym „Impro” Teatru Lukla. Inscenizacja będzie niezwykła, bo inspirowana chełmskimi legendami. Wieczorem Teatr Utopia wystąpi ze spektaklem ogniowym w słowiańskich rytmach. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą piknikowego asortymentu, dobrego humoru.

W ramach „Legendarnego Chełma” zaplanowano także I Chełmski Konwent Fantastyki Chalkon, który startuje 5 lipca i potrwa do 7 lipca. Główną siedzibą konwentu będzie IV LO, natomiast w Parku Miejskim będzie można zobaczyć nowości wydawnicze największych polskich wydawnictw gier planszowych. Współorganizatorem Konwentu jest Stowarzyszenie Chełmowy Jar. Więcej informacji na www.chdk.chelm.pl oraz na facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here