Leją asfalt po terminie

Ulica Bohaterów Monte Cassino miała być gotowa do końca kwietnia br. W ubiegłym tygodniu końca prac jeszcze nie było widać

Lubelski ratusz zaczął naliczać karę dla wykonawcy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino, od ul. Wojciechowskiej do węzła „Sławin”, za nieukończenie prac w terminie. Poskutkowało.


Droga i inwestycje towarzyszące miały być gotowe w ciągu 14 miesięcy, do końca kwietnia. O wydłużeniu terminu nie było mowy z powodu o dofinansowania unijnego. Wykonawca, firma Budimex, nie dała rady. Miasto rozpoczęło naliczanie kary w wysokości 0,02 procenta wartości kontraktu za każdy dzień zwłoki. Wychodzi ok. 17 tys. zł dziennie. Drogowcy ruszyli do pracy.

Od minionej środy kierowcy mogą jeździć ulicą Wojciechowską w obie strony, ale wlot w nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Casino wciąż dostępny jest tylko dla drogowców.

Od piątku inaczej wygląda też komunikacja w ciągu Nałęczowskiej. – Dopuszczony został ruch na wiadukcie. Zamknięty został objazd, którym teraz odbywa się ruch z wykorzystaniem łącznic i fragmentu trasy głównej. Pozwoli to wykonawcy przystąpić do finalnych prac nawierzchniowych na jezdniach, drogach dla rowerów, chodnikach oraz prac wykończeniowych i związanych z oznakowaniem – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. – Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia inwestycji. Następną będzie już stała organizacja ruchu, która zacznie obowiązywać po odbiorach zadania.

CH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here