Leją asfalt po terminie

Ulica Bohaterów Monte Cassino miała być gotowa do końca kwietnia br. W ubiegłym tygodniu końca prac jeszcze nie było widać

Lubelski ratusz zaczął naliczać karę dla wykonawcy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino, od ul. Wojciechowskiej do węzła „Sławin”, za nieukończenie prac w terminie. Poskutkowało.


Droga i inwestycje towarzyszące miały być gotowe w ciągu 14 miesięcy, do końca kwietnia. O wydłużeniu terminu nie było mowy z powodu o dofinansowania unijnego. Wykonawca, firma Budimex, nie dała rady. Miasto rozpoczęło naliczanie kary w wysokości 0,02 procenta wartości kontraktu za każdy dzień zwłoki. Wychodzi ok. 17 tys. zł dziennie. Drogowcy ruszyli do pracy.

Od minionej środy kierowcy mogą jeździć ulicą Wojciechowską w obie strony, ale wlot w nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Casino wciąż dostępny jest tylko dla drogowców.

Od piątku inaczej wygląda też komunikacja w ciągu Nałęczowskiej. – Dopuszczony został ruch na wiadukcie. Zamknięty został objazd, którym teraz odbywa się ruch z wykorzystaniem łącznic i fragmentu trasy głównej. Pozwoli to wykonawcy przystąpić do finalnych prac nawierzchniowych na jezdniach, drogach dla rowerów, chodnikach oraz prac wykończeniowych i związanych z oznakowaniem – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. – Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia inwestycji. Następną będzie już stała organizacja ruchu, która zacznie obowiązywać po odbiorach zadania.

CH