Lekarz antyszczepionkowiec będzie miał kłopoty

Lubelski kardiolog, który podczas wizyty pacjentki przekonywał ją, że nie trzeba się szczepić przeciw Covid-19, bo preparat wykonany jest z ludzkich płodów i może spowodować śmierć, będzie tłumaczył się przez rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej przy Lubelskiej Izbie Lekarskiej. Taką informacją podzielił się w ubiegły piątek z dziennikarzami wojewoda Lech Sprawka, który kilka tygodni temu zwrócił się do samorządu lekarskiego o pilne zajęcie się sprawą.

O doktorze antyszczepionkowcu wojewodę zawiadomił – na początku listopada – mailem jeden z mieszkańców Lublina. Jak informował jego teściowa wróciła roztrzęsiona i przerażona z wizyty u kardiologa, który słysząc od pacjentki, że przyjęła już dwie dawki szczepionki przeciw Covid-19 i zamierza przyjąć trzecią, dał jej 20-minuowy wykład na temat zabójczego działania szczepionki. Przekonywał, że preparat jest zrobiony z 12-tygodniowych ludzkich płodów, które są rozcinane na żywca, i z nich pobiera się coś, co potem wstrzykuje się głupcom, którzy się na te szczepienia zgłaszają. I tylko kwestią czasu jest, kiedy i która dawka okaże się tą zabójczą”.

Wojewoda Lech Sprawka zawiadomił o lekarzu antyszczepionkowcu Lubelską Izbę Lekarską, prosząc o powiadomienie go, jakie kroki podjęła wobec medyka i ewentualnie jakie wyciągnięto wobec niego konsekwencje. Jak właśnie poinformował otrzymał od Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, zawiadomienie, że wobec lekarza zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Jeśli rzecznik, a następnie sąd lekarski uznają, że doktor naruszył zasady wykonywania zawodu lub obowiązujące zasady etyki może on zostać ukarany upomnieniem, naganą, karą pieniężną, zakazem pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych ochrony zdrowia na okres od roku do pięciu lat, ograniczeniem zakresu czynności w wykonywaniu zawodu lekarza na okres od sześciu miesięcy do dwóch lat, zawieszeniem prawa wykonywania zawodu na okres od roku do pięciu lat, a nawet pozbawieniem prawa wykonywania zawodu. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here