Lekka muza w dobrym nastroju

Aktualnie w Teatrze trwają m.in. próby do premierowego spektaklu „Piosenka jest dobra na wszystko” opartego na piosenkach z Kabaretu Starszych Panów

Lubelski Teatr Muzyczny nie zwalnia tempa rozwoju repertuaru. Na jego scenie rodzi się nowy projekt: „W duecie z Muzycznym”. – Ta niespodzianka z pewnością podbije serca publiczności i znów będziemy razem, choć osobno – słyszymy w zespole operetki, który zapowiada kolejne wydarzenia, nadal online.


Pomimo ograniczonej działalności miniony rok należał do bardzo aktywnych pod względem zorganizowanych wydarzeń. I udanych – twierdzi impresariat TM. – Efekty naszej pracy można zobaczyć na facebookowej „scenie” teatru, na profilu w instagram oraz na kanale youtube.

Ostatnio, przez dwa dni radośnie świętowano tu Dzień Babci i Dzień Dziadka. Artyści transmitowali specjalne życzenia, śpiewali piosenki z bajki „Książę Egiptu”, w które zaangażowały się także „teatralne dzieci” – liczne pociechy pracowników teatru. Podsumowaniem inscenizacji „Dzień Babci i Dzień Dziadka z Teatrem Muzycznym” był wiersz pt. „Dlaczego zimą bywa ciepło” napisany specjalnie na tę okoliczność przez Urszulę Lewartowicz – poetkę, satyryczkę, instruktorkę i reżyserkę spektaklu „WinyLove Story”. Wiersz odczytał solista TM Patryk Pawlak.

– Jeżeli jest coś, co potrafi nas wzruszyć i zmusić łzę by zwilżyła oko i coś, co zapewni wytchnienie oraz doznania artystyczne na wysokim poziomie, bez wątpienia jest to sztuka. I taką tworzymy w Teatrze Muzycznym w Lublinie również dziś. Nie dajemy się pandemii, zamiast narzekać działamy. Kontakt z teatrem winien publiczności kojarzyć się wyłącznie z przyjemnością, dlatego robimy wszystko, by taką przyjemność sprawić naszym widzom –deklaruje dyrektor TM Kamila Lendzion. – Staramy się stale niezmiennie zaskakiwać naszych wiernych fanów zarówno poziomem, jak i różnorodnością repertuaru. Teraz jesteśmy w trakcie realizacji wyjątkowego projektu pt. „W duecie z Muzycznym”. Efekty naszej pracy będzie można zobaczyć już wkrótce. A działania te wspierają wierni mecenasi Teatru Muzycznego w Lublinie: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Trwają właśnie nagrania do tego spektaklu, w którym wystąpią soliści: Anna Barska, Paulina Janczaruk, Kamila Lendzion, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska oraz Patryk Pawlak. Solistom towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Małgorzata Papiewska, Joanna Wróblewska, Stanisław Błach, Wojciech Durak, Adrian Wilga i Piotr Wróblewski.

Równocześnie przebiegają próby do premierowego spektaklu „Piosenka jest dobra na wszystko” opartego na ponadczasowych utworach z Kabaretu Starszych Panów, a także do nowego spektaklu tanecznego „Human Dance” – informuje Ewa Sobkowicz z biura promocji. I zaprasza do śledzenia profili teatralnych na portalach: facebook, instagram oraz kanale youtube. Marek Rybołowicz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here