Lepiej się ukłuć

Covid-19 zbiera śmiertelne żniwo, także w gminie Żmudź. Aby uniknąć najgorszego lub ciężkiego przebiegu i pobytu w szpitalu, żmudzcy urzędnicy zapraszają na szczepienie przeciwko tej chorobie. Mieszkańcy gminy Żmudź wcale nie są w czołówce, jeśli chodzi o poziom zaszczepienia.


W ubiegłym tygodniu pochowano kolejną osobę z gminy Żmudź, zmarłą z powodu Covid-19. Zakażeń jest coraz więcej, a prognozuje się, że to jeszcze nie szczyt zachorowań. Z tego powodu gminni urzędnicy zapraszają mieszkańców na kolejną akcję szczepień przeciwko Covid-19. Mobilny punkt szczepień jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson pojawi się w Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi 22 listopada (poniedziałek) od godz. 14.00 do 18.00.

Wcześniejsza rejestracja nie jest konieczna. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Bezpośrednio po zastrzyku wydawane będą certyfikaty Covid. Wśród 15 samorządów powiatu chełmskiego (13 gmin wiejskich, miasto Rejowiec Fabryczny i gmina miejsko-wiejska Siedliszcze) gmina Żmudź jest na ósmym miejscu pod względem liczby osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19. Stanowią oni 38,8 proc. mieszkańców tej gminy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here