Lepkie rączki i 8 zarzutów

Części samochodowe, maszyna do szycia, wiertarka. 25-latek z gminy Sawin kradł wszystko, co mu się spodobało, i co można było sprzedać „na lewo” lub w skupie złomu.

– Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Sawin, który ma na swoim koncie szereg włamań i kradzieży. Mężczyzna od lutego włamywał się do niezamieszkałych domów, budynków gospodarczych i garaży na terenie powiatu chełmskiego. Kradł stamtąd m.in. elektronarzędzia, narzędzia i części samochodowe. Z trzech samochodów skradł też katalizatory – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

– Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na ponad 30 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia – dodaje komisarz.
Zatrzymany 25-latek odpowie za osiem kradzieży, w tym kradzieże z włamaniem (tyle też usłyszał zarzutów). Jako że był już karany za podobne czyny, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował go na 3 miesiące. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here