Leśniowice z teledyskiem

Wystrojone artystki z gminy Leśniowice śpiewają, siedząc na bali siana, a po pomoście w romantycznej scenerii przechadza się wójt w kwiecistym wianku. Niewiele gmin ma własny teledysk promocyjny. Leśniowice mają.

W gminie Leśniowice zakończono projekt „Pokolenia odkrywają dziedzictwo kulturowe gminy Leśniowice – edukacja kulturalna płaszczyzną współpracy na rzecz rozwoju turystyki”. W ramach tego projektu realizowano działanie pod nazwą „Tradycja na Warsztat”, a jednym z jego efektów jest nagranie studyjne i teledysk, w którym uczestniczyły śpiewaczki z zespołów „Kumowianki” i „Rakołupianki”, a także dzieci i młodzież z gminy Leśniowice.

Piosenka, którą panie nagrały w studio, to pieśni ludowa „Łado, Łado”. Nad przygotowaniem utworu pracowały w trakcie warsztatów, prowadzonych przez Ewę Grochowską. Autorem muzycznego opracowania jest Maciej Filipczuk, nagranie zrealizowano w G-Studio w Grabowcu. W teledysku, którego autorem jest Paweł Pstrągowski, widzimy ubrane w ludowe stroje mieszkanki gminy Leśniowice w malowniczej, wiejskiej scenerii.

Na jednym z ujęć Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, przechadza się w wianku i kwiecistej sukni po pomoście nad zalewem „Maczuły” w Horodysku. Projekt realizowało Leśniowskie Stowarzyszenie Oświatowo-Samorządowe we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Leśniowicach. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here