Lewica radziła we Włodawie

Przedstawiciele Nowej Lewicy z całego województwa lubelskiego zjechali do Włodawy na zaproszenie burmistrza Wiesława Muszyńskiego. Tematem przewodnim spotkania było połączenie z ruchem Roberta Biedronia, czyli Wiosną.

W ubiegłym tygodniu we Włodawie odbyło się posiedzenie Lubelskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy, której przewodniczył poseł Jacek Czerniak. Gościem specjalnym był wiceprzewodniczący struktur krajowych Nowej Lewicy Sebastian Wierzbicki. Spotkanie poświęcono połączeniu dawnego SLD z Wiosną Roberta Biedronia oraz aktualnej sytuacji politycznej w kraju.

Sojusz Lewicy Demokratycznej istnieje na scenie politycznej od ponad 20 lat. W tym roku partia zmieniła nazwę na Nową Lewicę, tym samym członkowie dawnego SLD automatycznie stali się członkami NL. Natomiast władze Wiosny złożyły wniosek o likwidację partii Roberta Biedronia a jej członkowie będą zapisani do Nowej Lewicy do frakcji Wiosna. Tym samym nastąpi połączenie dwóch lewicowych partii.

– Cieszę się, że lewica w Polsce jednoczy się, ponieważ dzięki temu będzie mocniejsza. To zaś bezpośrednio przełoży się na naszą silniejszą pozycję w polskiej i europejskiej polityce – uważa gospodarz spotkania Wiesław Muszyński. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here