Licealiści jak studenci

Już po raz kolejny młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie uczestniczyła w zajęciach w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w ramach programu „Klasa Akademicka SGH”.

Czwartkową (5 grudnia) wizytę w warszawskiej SGH chełmscy licealiści rozpoczęli od spotkania z prorektorem ds. dydaktyki i studentów, dr hab. Krzysztofem Kozłowskim, w sali Senatu Uczelni. Następnie wysłuchali wykładu prof. dr. hab. Jerzego Menkesa, „Państwo jako podmiot prawa międzynarodowego” oraz dr hab. Małgorzaty Lewandowskiej – profesor Katedry Zarządzania Międzynarodowego – „Organization of activities in International Business”. Z obu wyszli zadowoleni i podekscytowani, bo nie dość, że mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, to jeszcze mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Na koniec było zwiedzanie uczelnianej biblioteki, w której zgromadzony jest największy zbiór pozycji z zakresu ekonomi, wypożyczalni, czytelni ogólnej i czasopism oraz Oddziału Informacji Naukowej. Nad przebiegiem spotkania czuwała dr hab. Andżelika Kuźnar – profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii Międzynarodowej SGH, a także absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Po dniu spędzonym na uczelni Dreszerczycy wybrali się na spektakl „Huśtawka” Och-Teatrze Krystyny Jandy.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki II LO: Anna Martyniuk i Barbara Wiszniewska. Wyjazd do stolicy i udział w zajęciach akademickich odbył się w ramach programu „Klasa Akademicka SGH”, w którym chełmskie liceum uczestniczy od 2016 roku. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here