Licznik cofnięty o 900 tys. km!

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają, jak doszło do zmiany wskazań liczników przebiegu w trzech autach. W jednej z ciężarówek w tajemniczych okolicznościach „zgubiło się” 900 tys. km!

Nieprawidłowości dotyczące stanu licznika dwóch aut mundurowi ujawnili w trakcie kontroli drogowych, do których doszło w ostatni czwartek na terenie powiatu krasnostawskiego. Właściciel trzeciego pojazdu sam zgłosił się na komendę z podejrzeniem, że licznik w kupionym przez niego samochodzie jest cofnięty. – W miejscowości Rożki o godzinie 17.00 policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Mazda – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Okazało się, że przebieg auta cofnięto o kilka tysięcy kilometrów w stosunku do odczytu, którego dokonano w grudniu ubiegłego roku. Drugi pojazd funkcjonariusze skontrolowali po 21.00 na terenie Krasnegostawu. Kierujący ciężarówką marki Man, 54-letni obywatel Ukrainy, przekroczył bowiem dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. – Po odczytaniu drogomierza pojazdu mundurowi ujawnili, że w chwili kontroli stan licznika jest mniejszy o prawie 900 tys. km w stosunku do stanu licznika wprowadzonego podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, która miała miejsca na początku 2019 roku – informuje Babicz.

Trzeci podobny przypadek zgłosił na komendzie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Mężczyzna pod koniec 2019 r. na terenie powiatu krasnostawskiego kupił BMW. Po sprawdzeniu odczytu licznika w dostępnych bazach internetowych okazało się, że jego stan we wrześniu 2019 r. był o ponad 200 tys. km większy od aktualnego. Za cofnięcie licznika w aucie grozi nawet do 5 lat więzienia. (kg)