Lider lepszy o włos. Bogdanka Arka przegrywa po dramatycznym meczu

Na sobotni mecz na szczycie chełmscy kibice przygotowali nową, efektowną sektorówkę, fot. FB Jakuba Banaszka

Bogdanka Arka Chełm – MKS Będzin 2:3 (19:25, 25:22, 25:22, 21:25, 12:15)

W 23 kolejce 1. Tauron Ligi Siatkarzy Bogdanka Arka Chełm w sobotnim, stojącym na doskonałym poziomie i pełnym dramaturgii meczu uległa liderowi rozgrywek MKS Będzin 2:3.

Gładka wygrana przez tygodniem, na wyjeździe, z trzecim w tabeli BBTS-em Bielsko-Biała 0:3 rozbudziła apetyty chełmskich kibiców, którzy wypełnili halę przy ul. Granicznej do ostatniego miejsca,  na kolejny komplet punktów – tym razem w starciu z liderem rozgrywek MKS-em Będzin. Tymczasem już na początku spotkania goście odskoczyli na kilka punktów i utrzymali prowadzenie do końca pierwszego seta. W drugiej odsłoni nasza drużyna nie dała się już zaskoczyć i po zaciętym początku w środku seta zdobyła kilka oczek przewagi i nie pozwoliła sobie odebrać przewagi do końca seta. Również trzeci set padł łupem podopiecznych Bartłomieja Rebzy i kiedy wydawało się, że rozpędzeni chełmianie odprawią przyjezdnych w trzech setach, będzinianie pokazali wielką determinację i wykorzystując chwilowy zastój „biało-zielonych” odjechali w połowie seta na kilka oczek i utrzymali przewagę do samego końca.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia naszej drużyny 4:0, ale goście szybko odrobili straty i w połowie decydującego seta wyszli na prowadzenie, którego już nie pozwolili sobie wyrwać.  Mimo porażki naszym siatkarzom należą się wielkie brawa za stworzenie doskonałego widowiska, walkę do samego końca i zdobycie jednego punktu. W następnej kolejce Bogdanka Arka zmierzy się na wyjeździe z MKS Jaworzno.

Po sobotniej kolejce w tabeli prowadzi MKS Będzin z 56 punkami, przed Bogdanką Arką – 54 pkt, BBTS-em Bielsko-Biała – 49 pkt. i Avią Świdnik – 48 pkt., rd, fot. FB Jakuba Banaszka