Lingaro zatrudni ponad stu informatyków

Od 100 do 150 lubelskich informatyków w przeciągu dwóch lat planuje zatrudnić firma Lingaro, która utworzyła oddział w naszym mieście. To przedsiębiorstwo działające w branży IT, zajmujące się „transformacją, analizą i wizualizacją danych”.


– Dziękuję, ze wybraliście Lublin, to dla nas ważne wydarzenie. Od lat stawiamy na rozwój, a takie firmy nie pojawiłyby się u nas, gdyby nie uczelnie kształcące dobrze wyedukowanych absolwentów – powiedział Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości, zauważył, że w branży funkcjonuje już określenie „lubelska wyżyna IT”. – W Lublinie na stanowiskach związanych z informatyką pracuje około 8 tysięcy osób – wyjaśnił.

Co zdecydowało o tym, że firma Lingaro otworzyła swoje biuro w Lublinie? – O wyborze lokalizacji zadecydował potencjał miasta: duża baza edukacyjna dla kierunków inżynierskich i technologicznych oraz wysoka jakość nauczania. Duże znaczenie miała dla nas także otwartość w dwustronnej komunikacji i wsparcie władz miasta, które na tle innych, sprawdzanych przez nas, lokalizacji wykazują dużo aktywniejszy model współpracy z potencjalnymi inwestorami służąc radą i przewodnictwem – wytłumaczył Filip Merklejn z Lingaro.

W biurze firmy przy ulicy Nałęczowskiej 14 pracuje obecnie kilkanaście osób, ale w perspektywie dwóch lat zatrudnienie ma znaleźć co najmniej kolejnych setka specjalistów – co najmniej, gdyż przedstawiciele Lingaro nie wykluczają zatrudnienia nawet 150 pracowników.

Firma Lingaro w 11-letniej historii zrealizowała ponad 1800 projektów. Jej główna siedziba mieści się w Warszawie, ale ma swoje oddziały również w Stanach Zjednoczonych i na Filipinach.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here