Litry pomocy ze Świdnika

Podczas kolejnej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki pozyskano blisko 14 litrów krwi

Za nami kolejna akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, działający przy PZL-Świdnik. Zgłosiło się do niej 41 osób, spośród których 31 mogło oddać krew. Łącznie pozyskano 13,950 litrów tego bezcennego leku.

– To kolejne uratowane życia i dziesiątki przeprowadzonych zabiegów operacyjnych, często ratujących życie. W tej akcji oddawaliśmy krew także dla ciężko chorego mieszkańca naszego miasta. Wielu naszych krwiodawców regularnie oddaje też krew w RCKiK w Lublinie. Uczestnikom ostatniej akcji i wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy także dla całej ekipy z RCKiK w Lublinie za sprawne przeprowadzenie akcji – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy świdnickiego klubu krwiodawców.

Już dziś klub zaprasza na kolejną akcję. Zaplanowano ją na 8 kwietnia, w godz. od 8 do 12, przed wejściem do PZL-Świdnik.

Do oddawania krwi, w tym udział w organizowanych akacjach terenowych, nieustannie apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Choć ostatnio stan zapasów krwi wszystkich grup zauważalnie się poprawił, tego bezcennego leku nigdy za wiele. Najbliższa akcja terenowa w Lublinie odbędzie się w ten wtorek, 15 marca, w Politechnice Lubelskiej. Rejestracja w godz. 8-13. Bliższe informacje pod numerem tel. RCKiK w Lublinie 81 532 62 76 i 77 oraz na stronie rckik.lublin.pl, gdzie znajdziemy również harmonogram planowanych akcji terenowych. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here