Lizak za baterie

14 lutego przypada dzień świętego Walentego, patrona zakochanych. Czemu w tym dniu nie okazać nieco miłości swojej planecie? Do tego zachęca Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm”, które organizuje akcję „Ekowalentynki. Chełm kocha recykling”. W ramach niej zbierane będą zużyte baterie, które zostaną wymienione na lizaki.

– Każde 10 baterii to jeden słodki upominek. A do rozdania mamy ich ponad półtora tysiąca. Wielką zbiórkę baterii rozpoczynamy już we wtorek, 24 stycznia. Przedsięwzięcie potrwa aż do walentynek – mówi Joanna Bielecka, koordynatorka akcji. – Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców Chełma, a także przedszkola, szkoły, firmy i inne podmioty. Ponadto, w walentynki będziemy zbierali również różnego typu elektrośmieci. Będzie można je nieodpłatnie zostawić w naszej siedzibie. Zebrane odpady razem z bateriami trafią do profesjonalnej utylizacji.
Baterie będzie można przynosić do siedziby ChOP przy ul. Wojsławickiej 7 (parter, budynek firmy „Escott”) od poniedziałku do piątku w godz. 9-14. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 518 355 237.
– Jesteśmy przekonani, że – jak co roku – ta akcja spotka się z dużym odzewem mieszkańców i przyczyni się do wyeliminowania z naszego najbliższego otoczenia szkodliwych odpadów. – dodaje Joanna Bielecka. – W poprzednich edycjach „Ekowalentynek” Chełm za każdym razem był w czołówce miast, w których zebrano najwięcej baterii. (mg)